Jak wyliczyć wszystkie koszty związane z uzyskaniem kredytu hipotecznego?

Jak wyliczyć wszystkie koszty związane z uzyskaniem kredytu hipotecznego?

Klienci banków, którzy zastanawiają się nad kredytem hipotecznym, powinni zwrócić uwagę na koszty, będzie to nie tylko oprocentowanie, banki często określają także różnego rodzaju prowizje, koszty dodatkowe, przykładowo za przygotowanie kredytu.

Powinniśmy liczyć się również z ubezpieczeniem nieruchomości, ubezpieczeniem na życie oraz od utraty pracy przez kredytobiorcę. Dlatego koszt kredytu w różnych bankach będzie różny.

Jak wyliczyć wszystkie koszty związane z uzyskaniem kredytu hipotecznego?

Ocena kosztów związanych z kredytem hipotecznym

Na koszt kredytu ma wpływ także wkład własny, rodzaj zatrudnienia kredytobiorcy, w tym przypadku osoby, które mają umowę o pracę na czas nieokreślony, mają większe szanse na uzyskanie korzystnego kredytu hipotecznego. Dodatkowo analitycy bankowi biorą pod uwagę także wiele innych czynników, może być to branża, w której jesteśmy zatrudnieni, wielkość miasta, w którym mieszkamy. Dlatego często całkowita kwota związana ze spłatą kredytu może być określona dopiero po złożeniu wniosku do banku i otrzymaniu odpowiedzi. Niekiedy odpowiedź może być odmowna, bank zwróci uwagę na nasze inne zobowiązania, comiesięczne wydatki, opłaty, czynsz dotyczący mieszkania, ilość domowników na utrzymaniu.

Ubiegając się o kredyt, możemy skorzystać z pomocy doradcy kredytowego, jest to ekspert, który wie, w jaki sposób ocenić oferty banków, znaleźć ukryte koszty, pomoże nam także w skompletowaniu niezbędnej dokumentacji potrzebnej do złożenia wniosku. Pośrednik będzie mógł również wynegocjować dla nas niższe stawki dotyczące marzy kredytowej, prowizji za udzielenie kredytu oraz innych opłat. Banki w przypadku kredytu hipotecznego będą naliczały także opłatę za wcześniejszą spłatę, w przypadku jeżeli chcielibyśmy wcześniej spłacić mieszkanie, przykładowo w celu sprzedaży, bank naliczy kilka procent dodatkowej opłaty. Doświadczony doradca kredytowy wie, w jaki sposób wynegocjować z bankiem bardziej korzystne ubezpieczenie, lub też wybrać korzystniejsze ubezpieczenie we własnym zakresie.

Skorzystanie z usług doradcy jest bardzo dobrym pomysłem, dzięki temu możemy nie tylko zmniejszyć koszty, jak również będziemy mogli szybciej przejść przez całą procedurę związaną ze złożeniem wniosku kredytowego. Na stronie http://1ekspert.pl/oferta/kredyt-hipoteczny/ możemy zapoznać się z ofertą doradcy, który posiada duże doświadczenie, umie ocenić opłacalność kredytu w poszczególnych bankach, znajdzie ciekawe promocje, najniższe raty, jak również będzie negocjował warunki w naszym imieniu.

Redaktor lista7.pl