Czy warto nabyć auto poleasingowe?

Czy warto nabyć auto poleasingowe?

Wiele osób zastanawia się nad zakupem auta używanego.

Wszyscy, którzy stoją przed tym zagadnieniem powinni znać opcje, jakie proponuje obecny sektor motoryzacyjny i finansowy. Tymi możliwościami są samochody pochodzące od prywatnych właścicieli bądź też auta służbowe, czyli poleasingowe. Czy warto nabyć auto poleasingowe?

Druga opcja wydaje się być wybitnie atrakcyjna z wielu przyczyn.

Jakich? Oto one:

• Auta polesingowe przez cały okres użytkowania powinny mieć ubezpieczenie AC oraz być serwisowane w ASO (czego w większości nie możemy powiedzieć o autach od prywatnych właścicieli), tego wymaga firma użyczająca leasingu
• Znamy całkowitą historię auta poleasingowego, włącznie z przebiegiem
• Samochody z floty niejednokrotnie mają porządne wnętrze, wprost w nienagannym stanie (szczególnie samochody osobowe, które służą przedstawicielom do jazdy po autostradach)
• Korzystna cena, auta poleasingowe są przeważnie 10-15% tańsze w zakupie, aniżeli auta od prywatnych właścicieli (choć to naturalnie zależy od stanu i konkretnego modelu auta)

Wypunktowane argumenty przemawiają za kupnem samochodu poleasingowego – warto w czasie poszukiwania auta używanego przyjrzeć się bliżej firmom, które handlują tego rodzaju pojazdami.

Redaktor lista7.pl