Linie produkcyjne dla branży spożywczej

Linie produkcyjne dla branży spożywczej

Nowoczesne linie produkcyjne pracujące pod nadzorem komputerów stosowane są obecnie w wielu branżach.

Dzięki temu produkcja odbywa się szybciej, otrzymujemy powtarzalność produktów, ułatwiamy wiele procesów związanych z dostarczeniem półproduktów, z utrzymaniem określonej temperatury, konsystencji. Dzięki temu możemy produkować towary wysokiej jakości, unikać błędów, przestojów, zapewnić ciągłość dostaw.

Linie produkcyjne dla branży spożywczej

Linie do ciasta francuskiego

W branży spożywczej wykorzystuje się dozowniki oraz mieszalniki, które pozwalają na stworzenie przykładowo ciasta. Mieszalnik tego typu dobiera automatycznie ilość składników, po wymieszaniu otrzymujemy surowiec do produkcji. Zautomatyzowanie pozwala na zaoszczędzenie czasu, otrzymanie pełnowartościowego produktu. Mogą być to programowane dozowniki wody, które obsługiwane są za pomocą paneli dotykowych. Dozowniki mogą posiadać możliwość wprowadzenia wielu programów, które możemy automatycznie zmieniać w zależności od potrzeb.

Automatyzacja linii produkcyjnych pozwala na uzyskiwanie produktów wysokiej jakości, można wykorzystać linie do produkcji bułek, chleba, bagietek czy też wyrobów francuskich. Linie produkcyjne wykorzystają urządzenie do cięcia, formowania, pozostałości ciasta trafiają do ponownego wykorzystania. Dużą zaletą linii produkcyjnej jest możliwość ograniczenia obsługi do jednej czy też dwóch osób. Często linie produkcyjne posiadają budowę modułową, poszczególne moduły dobierane są w zależności od potrzeb, mogą być to elementy odpowiedzialne za nawilżanie, dozowanie, załadunek na blachę. Dostępne są bardzo wygodne panele sterowania, które pozwalają na ustawienie prędkości, odpowiednie dobranie składników.

Nowoczesne linie do ciasta francuskiego to możliwość optymalizacji procesu produkcyjnego, zmniejszenie obsługi, jak również przyspieszenie produkcji. Dzięki temu możemy wyeliminować błędy, uzyskać powtarzalność produktów, dobrać właściwy kształt, jak również zautomatyzować proces pakowania.

Redaktor lista7.pl